VÍNA, Z KTORÝCH SA PRIHOVÁRA PRÍRODA

V našej vínnej karte nájdete prívlastkové vína, ktoré boli pripravované metódou spontánneho kvasenia. Každému vínku doprajeme čas na prirodzené zrenie. Pri bielych vínach je to minimálne 1 rok, pri červených až 3 roky. V našej pivnici v Komjaticiach dozrievajú v drevených barrikových sudoch, ale aj v nerezových tankoch. Vína, koré vám ponúkame, pripravujeme s láskou a fortieľom našich starých otcov v maximálnej kvalite bez použitia chémie a ďalších pridaných aditív. Všetky naše vínka sú vyrábané z hrozna, ktoré dozrievalo v najteplejšej a najslnečnejšej oblasti a to na Južnom Slovensku.

Vínna karta

 • CUVEE HAŠARDÍKY

  Ľahké svieže víno, hrozno pochádza zo starého 50-ročného vinohradu, vzniklo unikátnym spojením odrôd Iršai, Veltlín Zelený, Rizling Vlašský. Hodí sa na grilovačku, aj počas pracovného týždňa?.
 • MULLER THURGAU

  Svieže mladé víno s príjemnou kyselinkou, v múškátovo-ovocnej aróme prevláda broskyňa. Odporúčame na príjemný sobotný večer.
 • RÓZA

  Suché ružové víno, pripravené metódou spontánneho kvasenia. Netradičné ružové víno, pochádzajúce z odrody Pinot noir, ktoré zrelo v drevených sudoch.
 • DEVÍN

  Pikantné biele suché víno s vyváženou kyselinkou a prevažujúcou korenistou arómou, vyrobené z hrozna novej slovenskej odrody. Toto víno si rýchlo zamilujete.
 • TRAMÍN ČERVENÝ

  Suché biele víno, vyrobené metódou spontánneho kvasenia, Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, z obce Dvory nad Žitavou, z integrovanej produkcie. Vínko má plnú korenistú vôňu s dominanciou medu a extraktívnou chuťou s nižším obsahom kyselín.
 • RIZLING RÝNSKY

  Biele polosladké víno s výraznou ovocno-lipovou vôňou. Chuť je plná a extraktívna so sviežou kyselinkou. Odporúčame napríklad k dezertom.
 • FRANKOVKA MODRÁ BARRIQUE

  Vyvážené červené víno, ktoré zrelo 12mesiacov v drevených sudoch. Víno sýto rubínovej farby s výraznou ovocnou vôňou, v chuti cítiť škoricu.
 • ALIBERNET BARRIQUE

  Plné tmavočervené červené víno s výraznou ovocnou-makovou vôňou. Harmonické vyzreté víno s vyšším obsahom tanínov.
 • DORNFELDER BARRIQUE

  Suché červené víno vyrobené metódou spontánneho kvasenia, z hrozna, ktoré dozrelo v Tvrdošovciach na Južnom Slovensku, hrozno pochádza z integrovanej produkcie. Červené víno intenzívnej farby s výraznou ovocnou vôňou, v ktorej prevažuje višňa v čokoláde.
 • SAUVIGNON BLANC

  Suché biele víno, vyrobené z hrozna z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti z obce Svodín, víno je žltozelenej farby, vo vôni možno cítiť zelené jabĺčko a medovku, chuť ovocná so sviežou kyselinou.
 • VELTLÍNSKE ZELENÉ

  Suché biele víno, vyrobené z hrozna z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti z obce Svodín, víno je žltozelenej farby s charakteristickým buketom, obohatený o vôňu zelených jabĺk, v chuti cítiť zelené ovocie s jemnou dochuťou po mandliach so sviežou kyselinou.
 • CHARDONNAY BARRIQUE

  Suché biele víno, hrozno pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti z obce Tvrdošovce, z integrovanej produkcie, víno dozrievalo v barrique sudoch, farba je zlatožltá, vo vôni cítiť tropické ovocie najmä ananás, mango a med, plné víno s chuťou vanilky a karamelu.